• Vatikan_2016 (1).jpg
 • Vatikan_2016 (2).jpg
 • Vatikan_2016 (3).jpg
 • Vatikan_2016 (4).jpg
 • Vatikan_2016 (5).jpg
 • Vatikan_2016 (6).jpg
 • Vatikan_2016 (7).jpg
 • Vatikan_2016 (8).jpg
 • Vatikan_2016 (9).jpg
 • Vatikan_2016 (10).jpg
 • Vatikan_2016 (11).jpg
 • Vatikan_2016 (12).jpg
 • Vatikan_2016 (13).jpg
 • Vatikan_2016 (14).jpg
 • Vatikan_2016 (15).jpg
 • Vatikan_2016 (16).jpg
 • Vatikan_2016 (17).jpg
 • Vatikan_2016 (18).jpg
 • Vatikan_2016 (19).jpg
 • Vatikan_2016 (20).jpg
Obvestilo
 • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Druženje v Antonovem domu na Viču je bil resnično posebno

Obcni zbor 2016 To ni noben zapisnik, niti poročilo, to je zapis veselega, dobrodelnega prijateljstva!

Letos je 10 let, kar ste ustanovitelji MzM sklenili zamisel o prijateljskem druženju z dobrim namenom pomagati drug drugemu. Z vsakim rojstvom je sicer enako, potreben je pravi čas, da spočeto dozori in pride na svet.

Občni zbor v petek 26.2. v Antonovem domu na Viču je bil resnično nekaj posebnega.Bilo nas je skoraj 100, sprejeli smo 28 novih članov, veliko mladih. Že na zboru smo se veselili 10 letnice uradnega obstoja in posebej čestitali ustanoviteljem.S spoštovanjem smo se srečali z našo članico, ki se je globoko ganjena zahvalila za našo pomoč ob smrti moža, tudi našega člana. Vesel sem, da je zbrala pogum in je prišla med nas. Hvala, Đeni. Zahvalili smo se tudi vsem dobrotnikom in dejavnim članom za vso podporo in delo v preteklem letu. Sprejeli pa smo tudi načrte.Načrti v letošnjem letu ostajajo enaki: pomoč, preventiva in druženje.
Želim si, da bi bilo potrebno čim manjkrat pomagati v stiski. Želim si, da bi nas tisti, ki so v stiski, našli. Želim si, da bi mogli vsakemu, ki nas bo našel, ponuditi roko in podporo. Zavedati se moramo, da je pogosto več vredno to, da nam je mar, kot pa tisto, kar moremo darovati. In nam v MzM je mar.
Vili je tisti, ki bo poskrbel, da bomo tudi v tem letu mogli na tečaj varne vožnje, vsaj nekateri. Vili, hvala za veliko skrb, ki si si jo naložil.
Druženje in skupna doživetja so vezivo tudi pri MzM. Letos bo prav posebno vzdušje, praznovanje 10-letnice, ki jo bomo obeležili v Novi Štifti, morda tudi še kako drugače. Odvisno je od nas samih, koliko smo pripravljeni žrtvovati časa in energije. 'Ribniški' so že zagotovili, da bodo poskrbeli za odlično lokalno izvedbo, že 18. Blagoslova pri Novi Štifti.
Nisem pa čisto prepričan, da smo po nekaj dnevih že povsem dojeli, kaj nam je pripovedoval p.Niko.

Bom ponovil: Letos bo MzM organiziral

»Srečanje slovenskih motoristov s papežem Frančiškom«!

S papežem se bomo osebno srečali 18.6.2016 dopoldan, pri splošni avdienci, na trgu sv. Petra v Vatikanu. Glavni namen našega romanja bo sv. Očetu podariti denar za nakup motornega kolesa za enega od naših, slovenskih misijonarjev. Še posebej želimo poudariti namen našega MzM in bomo zato na srečanje s papežem povabili tudi vse tiste, ki smo jim v vseh teh letih pomagali.

Torej bomo ob 10-letnici obstoja svojo dobrodelnost izkazali na prav poseben način. Našemu namenu pomagati v stiski, bomo letos dodali še posebno pozornost vsem tistim, ki smo jim že pomagali ter pomoč slovenskim misijonarjem.

Kaj moram sedaj jaz osebno storiti, da bomo naše skupne namene uresničili?

 1. Prijava na romanje v Rim, takoj, ko bo objavljenovabilo
 2. Udeležba in pomoč pri organizaciji blagoslova pri Novi Štifti
 3. Darovanje v sklad za pomoč in za namen srečanja s papežem
 4. Iskanje dobrotnikov za sklad in namen srečanja

S spoštovanjem, Valentin Sojar, predsednik MzM

izmera.jpg

Sprejmite piskotke za lazje spremljanje nase spletne strani Sprejmeš lahko piškotke začasno, ali trajno. Evropska direktiva.

Sprejmem piškotke za to spletno stran.

EU Cookie Directive Module Information