Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6
  Natisni  
avtor Tema: Vprašanja  (Prebrano 14445 krat)
horn3t
Maček
Objave: 300

460163689 sebko_mobilni@hotmail.com
Ogled Profila
« Odgovori #15 dne:: julij 16, 2009, 09:54:23 pm »

Mravlje so doma, v Nemčiji sem pa previsoko za njih  , se pa res jih ne da preganjati preko monitirja ( ampak za vsak slučaj bom poizkusil in poročal, kako se obnese - samo joystick priklopim, kamero imam pa že, samo še eno  lucka rabim) Tongue
Drugače pa vprašam, kar me trenutno zanima - mravlje so pase (oz. trenutno niso moj problem  ), trenutno je problem, kako se bomo Balkanci dokazali pred Nemci, da smo boljši od njih v "roštilju". Ker edino, kar oni znajo na roštilj vreč je tisti njihova Wurst, ki jo potem po možnosti še v kako curry-omako potunkajo, tisto pa ni za jest. Pa naše pivo vsak njihov Koelsch (edini jezik, ki se ga da piti, mimogrede) prekaša v vsem, kar naj bi predstavljalo pivo  . Zmaga je praktično naša, samo za vsak slučaj še kakšno idejo rabim 
LP
Prijavljen
levjos
Administrator
Maček
Objave: 1260

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #16 dne:: julij 16, 2009, 10:30:15 pm »

Moj preverjeni recept, ki "Pali" vsakič.
Nabavi vratovino ( to verjetno imajo) brez kosti srednje velike kose na tanko narezane. Kot začimbe dodaj sol, poper, deci vina ali pira, česen malo peteršilja, par kapel olja in vse skupaj fino pregneti, Pusti v hladilniku kakšno urco da se napije začimb. Zraven nabavi tudi pakirane šampinjone in jih nareži na rezine. Ko boš meso lepo rjavo zapekel, z lopatko očisti roštil samo povrhu in stresi gor šaminjone ter jih peci pa minut. Vmes jih moraš stalno mešati.
Zraven lahko narežeš še kruh in ga rahlo zapeci na roštilju. Nareži še paradižnik in kakšno papriko kot sadno prilogo.
Boš videl kako bodo gledali, jedli pa še bolj. Jaz imam v Hanovru žlahto ( teto) in ko je naredila to jed je postala glavna v tisti vasi.
Pa dober tek in poročaj če ste preživeli.
Prijavljen

Bolj star, bolj nor.
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #17 dne:: julij 16, 2009, 10:38:02 pm »

Dobro, da sem sit, drugače bi še lačen postal... Super recept, hvala levjos. O rezultatih poročam (in ob prvi priliki ponovimo v SLO)
LP
Prijavljen
andrej
Odličnež
Objave: 81

Ogled Profila
« Odgovori #18 dne:: julij 17, 2009, 07:46:28 am »

Kar se žara tiče si z levjosovim receptom sigurno pokazal kdo obvlada OK
Čudi me, da ne najdeš dobrega piva Huh? Sam sem večkrat gor pa moram reč da mi je njihovo pivo bolj všeč kot naše.
Če imaš rad pšenično probaj Erdingerja seka  :s3_nov , imajo tudi temnega   
Prijavljen

Hitro je hitro prehitro.
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #19 dne:: julij 17, 2009, 09:36:20 am »

Prav hud pivec res nisem (dejansko spijem dve pločevinki na leto), tako da prav hudo soditi ne morem... ampak govora je bilo o Koelsch-u, za katerega še sami pravijo, da ni pivo (čeprav ustreza vsem definicijam - od barve, pene, približnega okusa). Tu v Koelnu imajo namreč cel kup pivovarn, ki varijo lokalno pivo, ki ima nekaj nižo stopnjo alkohola ter ga imenujejo Koelsch in je temu primerno tudi razširjeno (dejansko ga pijejo namesto soka ali vode, vsaj v lokalih in restavracijah). Po mojem je problem že v vodi (tu namreč nekih hudih izvirov ni najti, ker pač ni nobenega hriba do Severnega morja) - kar se gotovo pozna v primerjavi z nekaterimi drugimi pivi (sploh bavarskimi), ampak to niti ni bistveno.
Bistveno je, da Nemcem  moj oče pokaže kdo je pravi "mojster žara", (samo moram jaz vse pripravit prej), mi je bilo pa zapovedano, da moram prinesti slovensko pivo (hvalijo ga tako Nemci, kot Čehi), ker menda me drugače čaka kaj hudega  Grin Še sreča, da sem ga nekaj pripeljal s seboj, drugače bi moral ponj v SLO    Vem pa, da jih bom poslušal, da ga ni dovolj. Kot, da sem vedel da mora biti zaloge za 15 žejnih...
LP
Prijavljen
drmr
gost
« Odgovori #20 dne:: julij 17, 2009, 09:58:44 am »

Prav hud pivec res nisem (dejansko spijem dve pločevinki na leto), tako da prav hudo soditi ne morem... ampak govora je bilo o Koelsch-u, za katerega še sami pravijo, da ni pivo (čeprav ustreza vsem definicijam - od barve, pene, približnega okusa). Tu v Koelnu imajo namreč cel kup pivovarn, ki varijo lokalno pivo, ki ima nekaj nižo stopnjo alkohola ter ga imenujejo Koelsch in je temu primerno tudi razširjeno (dejansko ga pijejo namesto soka ali vode, vsaj v lokalih in restavracijah). Po mojem je problem že v vodi (tu namreč nekih hudih izvirov ni najti, ker pač ni nobenega hriba do Severnega morja) - kar se gotovo pozna v primerjavi z nekaterimi drugimi pivi (sploh bavarskimi), ampak to niti ni bistveno.
Bistveno je, da Nemcem  moj oče pokaže kdo je pravi "mojster žara", (samo moram jaz vse pripravit prej), mi je bilo pa zapovedano, da moram prinesti slovensko pivo (hvalijo ga tako Nemci, kot Čehi), ker menda me drugače čaka kaj hudega  Grin Še sreča, da sem ga nekaj pripeljal s seboj, drugače bi moral ponj v SLO    Vem pa, da jih bom poslušal, da ga ni dovolj. Kot, da sem vedel da mora biti zaloge za 15 žejnih...
LP

ups A si se tle zmotu  vprašaj dve na leto ali na uro  vprašaj se valja
Prijavljen
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #21 dne:: julij 17, 2009, 10:13:54 am »

Bo kar prav...Imam namreč načelo, da ne pijem, ko vozim. Ker sem pa ponavadi dežurni taksist, moram torej praktično vedno voziti, torej ne smem nikoli piti.
LP
Prijavljen
drmr
gost
« Odgovori #22 dne:: julij 17, 2009, 10:28:17 am »

Bo kar prav...Imam namreč načelo, da ne pijem, ko vozim. Ker sem pa ponavadi dežurni taksist, moram torej praktično vedno voziti, torej ne smem nikoli piti.
LP
Potem bi bla pa midva za skupej.Jast bi biu pa za sprevodnika,bi pa veselo  piu pa kasirau. se valja se valja
Prijavljen
levjos
Administrator
Maček
Objave: 1260

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #23 dne:: julij 17, 2009, 11:25:54 am »

Lej ga lej, kako se hitro prištuliš. A ti pa kar sprevodnik. Ja pol grem pa še jaz z vami, bom pa dežurni krivec za neumnosti, ki jih bo naredil sprevodnik. se valja se valja se valja
Prijavljen

Bolj star, bolj nor.
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #24 dne:: julij 17, 2009, 11:41:47 am »

Več nas bo, bolj veselo bo

Prijavljen
pek
Maček
Objave: 1080

Ogled Profila Email
« Odgovori #25 dne:: julij 17, 2009, 12:36:26 pm »

horn3t sej dosti uporabnih informacij najdeš tudi po netu.Poiščeš strani z kulinarično vsebino in ponavadi zmeri kej uporabnega najdeš  OK neki povezav:
http://ro.zrsss.si/projekti/kuharstvo/peka_mesa.htm
http://www.gurman.eu/recepti.php?Article=993&S=6
http://zar.okusno.com/
Prijavljen
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #26 dne:: julij 17, 2009, 01:19:23 pm »

Uuuu, to bo pa zelo prav prišlo. Hvala!
LP
Prijavljen
pek
Maček

Ogled Profila Email
« Odgovori #27 dne:: julij 17, 2009, 02:47:16 pm »

LP
Ma bohi,tok fejst fant pa neč ne sme pit  se valja  se valja  se valja
Prijavljen
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #28 dne:: julij 20, 2009, 11:21:04 pm »

No, danes samo kratek raport, jutri (emm, sem ravno opazil, da je že jutri) sledi podrobneje (če koga ne zanima, pa naj ne bere  ): v glavnem, piknik je uspel 200% - in to zgolj po zaslugi nasvetov MzM-jevcev, nemški policisti imajo tudi provide na civilnih motorjih (vem, ker so me ustavili, ker sem vozil nekaj pod omejitvijo, pa tuja tablica, pa noč, pa malo čudna lokacija...), da imajo pa provide, sem pa sedajle še na TV-ju videl, ko so kazali prispevek, kako lovijo motoriste, ker mene pač ni snemal (oz. mi ni pokazal posnetka), ker pač nisem bil prehiter in mogoče pride drugo leto na blagolosv na Štifto kak  motor z nemško tablico.
Toliko za danes, grem pod tuš (ker sem prekajen kot dobra šunka) in spat.
LP
Prijavljen
pek
Maček

Ogled Profila Email
« Odgovori #29 dne:: julij 21, 2009, 03:21:40 pm »

hudimana,horn3t tisto kar me najbol firbc matra pa neč  kej si speku in kaj pravjo germani,kaj jim je všeč in kaj ne...POVEJ prva liga se valja se valja
Prijavljen
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6
  Natisni  

Pojdi na: