Dobrodošli, gost. Prosim, prijavite se ali registrirajte.

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seje.
Strani: [1] 2 3 ... 6
  Natisni  
avtor Tema: Vprašanja  (Prebrano 14472 krat)
horn3t
Maček
Objave: 300

460163689 sebko_mobilni@hotmail.com
Ogled Profila
« dne:: junij 28, 2009, 09:55:00 pm »

Te teme nisem zasledil nikjer (je pa možno, da sem jo spregledal  ups). Torej, ne gre za vprašanja v slogu: "kako se naj prijavim na forum?", ker so za to bolj "tehnične" teme, ki so že pokrite. Prav tako ta vprašanja niso mišljena kot "resne" ali "vesele" teme. Torej - neopredeljeno (se pa lahko prestavi nekam, kjer bolj ustreza ali pa se izbriše). Ker smo tu zbrani iz vseh vetrov in ker nas druži veselje do  motor, da kdaj kaj pametnega rečemo, se poveselimo in tudi kaj dobrega naredimo (ali pa se vsaj trudimo) in ima sigurno vsak kar nekaj življenskih nasvetov, na podlagi izkušenj, poznanstev ipd., se mi je zdelo prav, da odprem temo z vprašanji in odgovori iz vsakodnevnega življenja. Konec koncev - več glav več ve.
Da otvorim tole temo, za začetek eno, na prvi pogled mogoče malo trapasto vprašanje:
sodeloval sem v neki nagradni igri (pa še vedel nisem, da sem sodeloval) in po nekem čudnem naključju sem se znašel med dobitniki nagrade, ki je - žoga za košarko. Ker žogo za košarko že imam in še ene ne potrebujem, sem pomislil na vas. Ali bi mogoče taka žoga prišla prav, pozna koga, ki bi je bil vesel in bi jo uporabljal ali pa bi mogoče prišla v poštev za srečelov za Novo Štifto? Ker bi žogo z veseljem podaril, samo ne vem komu.

LP
in varno na cesti
Prijavljen
vili
Administrator
Maček
Objave: 1090

Ogled Profila Email
« Odgovori #1 dne:: junij 28, 2009, 11:15:36 pm »

Dragi Horn3t,
zelo zanimivo razmišljaš, bravo OK! Takšna klepetalnica bi mogoče bila dobra zadeva. Poskusimo , mogoče se prime.
Kar se tiče tvojega vprašanja: seveda, ena zmed možnosti je priprava na "srečelov" ob 12. blagoslovu v NŠ. Seveda je odločitev tvoja, če se odločiš, da podariš žogo v ta namen, pošlji mail Levjosu. LP
Prijavljen
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #2 dne:: junij 29, 2009, 02:47:11 pm »

Hvala za odgovor. Mail sem že poslal.
LP
Prijavljen
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #3 dne:: junij 30, 2009, 02:12:00 pm »

No, pa se je iz teme vprašanja razvila še ena tema, kar me zelo veseli. Ampak, ker sem še puhobradec, imam še vedno cel kup vprašanj, na katere ne vem odgovora, pa bom magari jaz tu gor počasi vse vprašal, kar me zanima in bom mogoče tako kamenček, ki sproži plaz...  Cheesy
Tokrat me zanima sledeče: doma imamo pravo invazijo mravelj, pa tudi poljska miška (to pa je če si iz "mesta na deželi") je našla zavetje pri nas. Ker načeloma nimam nič proti živalim in bi jih raje humano pregnal (naj bodo zunaj, kjer jim je mesto), kot pobijal, me zanima, če kdo pozna kak recept naših babic, kako pregnati mravlje in kako uloviti miško in jo potem nekje spustiti (ker sama očitno noče iti, ker ji je preveč udobno pri nas  Cool),
Hvala za nasvete že vnaprej.
LP
Prijavljen
andrej
Odličnež
Objave: 81

Ogled Profila
« Odgovori #4 dne:: julij 14, 2009, 06:31:53 am »

Mravlje se dobro preganja oz. se jim prepreči vstop v hišo tako da na njihovo pot posuješ cimet ali pecilni prašek. Tam mravlje ne bodo več hodile. Če imajo v hiši že gnezdo pa ne vem če bo to koristilo.
Prijavljen

Hitro je hitro prehitro.
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #5 dne:: julij 14, 2009, 08:42:45 am »

Hvala za odgovor - sem ga že posredoval v SLO in sedaj čakam na odziv, kako učinkovita je ta metoda (iz hiše smo mravlje sicer spravili, ampak skušamo preprečiti ponovno "invazijo"). Drugače pa dodajam še en odgovor samemu sebi: pri mravljah se menda obnesejo tudi ultrazvočni odganjalci, ki delujejo na elektriko (napajanje preko baterij ali el. omrežja) - ni ravno recept od babice, ampak če deluje... Ti odganjalci naj bi odganjali tudi miške, pa komarje, pa... Ampak na miške ne delujejo (preverejno), imam pa občutek, da na komarje (prav no - komarke) ne deluje, kakor bi moral. Miško je odgnal, no rock. Najbolj deluje AC/DC, dober je tudi Axl od Gunsov s svojim vreščečim glasom, ali pa karkoli, kar ima dobre base in nekaj vreščanja (očitno zaleže kombinacija zvokov različnih frekvenc). Je pa res, da je bilo za to potrebno ostale prebivalce hiše in ostale bližje sosede preseliti na varno (beri: tega se lotevaj, ko so vsi na dopustu  Grin). Drugače zaležejo tudi pasti v obliki kletk, kamor miška zleze in ne more več ven, samo jo je potrebno hitro najti, ker drugače stori žalosten konec. V skrajnem primeru je pač potrebno uporabiti "limanice", klasične udarne pasti ali strup npr. v obliki brigetov) - seveda pa potem miški ni rešitve in teh metod ne podpiram.
LP in lep dan (večer, jutro,noč) še naprej.
Prijavljen
LANDROVER
Maček
Objave: 503

Ogled Profila
« Odgovori #6 dne:: julij 14, 2009, 10:29:00 am »

NE VEM, KOLIKO JE SICER EKO, TUDI SAMI ŠE NISMO TEGA PROBALI, JE PA ENA KOLEGICA POVEDALA, DA IMA PROTI MRAVLJAM EN SPRAY ALI NEKAJ PODOBNEGA, VGLAVNEM, MRAVLJE TO ZADEVO ZANESEJO V GNEZDO IN POTEM JE DEFINITIVNO KONEC Sad
PROBAJ
Prijavljen

Boštjan&Erika
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #7 dne:: julij 14, 2009, 03:26:17 pm »

Hvala za odgovor Landrover. Res je, obstajajo spreji, obstajajo pasti, praški  ipd., ki ali delujejo direktno na mravlje (po navadi delavke) in jih pomori na mestu (npr. jih posujemo po poteh, kjer hodijo mravlje), obstajajo pa tudi sredstva, ki delujejo z zamaknjenim učinkom - v večini toliko časa, da delavke to kot neke vrste trojanskega konja (mislijo, da je hrana) prenesejo v mravljišče, kjer pomori tako delavke, kot ličinke, kot...
Vendar pa te metode meni ne ustrezajo. Dejstvo je, da je samo v naši ulici ogromno mravljišč, ki so del ekosistema. Dejstvo je tudi, da mravlje ne pridejo v hišo, če tam nimajo hrane ali pa jih kaj odvrača - temu jaz pravim preventivne metode, ki jih imam raje. Ker na prvi del, se pravi, na to, da nimajo na voljo hrane (če jo pospraviš, pač mravlje ne pridejo) ne morem vplivati (težko dopoveš 91 letniku, da naj npr. ne pušča povsod sadja in njegovih ostankov, medu ipd.), jih pač skušam odvračati od hiše, če pa že pridejo v hišo, pa jih od tam pregnati. Eno od takih metod preventive oz. ovračanja je npr. svetovani cimet, ena od metod odvračanja pa so tudi ultrazvočni odganjalci, s katerimi pa je potrebno imeti veliko potrplenja (naj bi delovali nekje po 14 dneh).
LP
Prijavljen
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #8 dne:: julij 16, 2009, 03:41:00 pm »

andrej, cimet preverjeno deluje - mravlje kar bežijo od njega  OK. Pecilni prašek pa bo preizkušen ob priliki. Še 1x hvala za nasvet.
LP
Prijavljen
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #9 dne:: julij 16, 2009, 06:44:39 pm »

Zbiram kakšne pametne recepte za pečenje na žaru (vse kar se da: meso, ribe, saje, zelenjava, ostalo,..), prav tako pa tudi izkušnje, kateri žar se vam zdi najboljši (plin, klasični litoželezni,...). Sicer sem tu gor z izbiro precej omejen, ampak ker sem drug teden povabljen na piknik, bi Nemcem malo pokazal, kako se stvari streže - Balkan style  Grin
Saj osnove znam (čevapi - masa, oblikuješ, vržeš na rešetko,, ražnjiči - meso in zelenjavo na koščke, malo soli popra in olovnega olja za "paco", pleske, kotleti, osnovno pripravo ribe - očistiš, znatraj natreš s soljo, rožmarin, limona, olivno olje), ampak po pravici povedano, bi poizkusil kaj novega.
Hvala za ideje že vnaprej.
LP
Prijavljen
pek
Maček
Objave: 1080

Ogled Profila Email
« Odgovori #10 dne:: julij 16, 2009, 07:11:03 pm »

Če boš sam pripravljal meso,glej,če se le da,da ga en dan prej mariniraš (premažeš)z začimbami,da se meso prepoji z njimi,olje pa omehča meso.Žar ne sme biti preveč vroč,da ti ne zasmodi mesa.Je pol rado trdo.Načeloma je klasični boljši,ker doda aromo dima mesu,je pa zato tudi težje z njim delat,ker rabiš neki izkušenj pri uravnavanju temperature.Litoželezni so iz tega vidika boljši,ker pač urvnavaš plin,oziroma elektriko.Hja z ribami nisem glih prjatu pero še trnajbolš je simpl varjanta z tržaško omako (česen petršilj,olivo olje,sesekljano in zmešano)dobro je ribo pred peko počrez zarezat z nožem,da se lažje prepeče.Prej ku jo ložiš na plato jo na kratko po njej potegneš,da se prlima na plato.Z omako jo poliješ,ko je pečena in na tontu.Zraven paše kšn pomidor,cukete in krompir zrezano na fete in spečeno na žari,paprika,malancana.Ko ložiš krompir (tanke fete) na žar,ga en piko posoliš inu potreseš z rožmarinom-njami  OK bi se še kej najdlo ma moram it delat 

Ps:cukete szi žara preliješ z omakco (sesekljan česnik,olivno olje in drobnjak)tudi na papriko paše
Prijavljen
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #11 dne:: julij 16, 2009, 07:34:10 pm »

Sem vedel, kam moram vprašat  Veliko novega sem izvedel, hvala pek. Že iščem en zvezek, da si vse tole napišem.
LP
Prijavljen
levjos
Administrator
Maček
Objave: 1260

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #12 dne:: julij 16, 2009, 08:45:36 pm »

Hitreje bo, če boš šel prebrat sem na forum. se valja se valja
Prijavljen

Bolj star, bolj nor.
horn3t
Maček

Ogled Profila
« Odgovori #13 dne:: julij 16, 2009, 09:26:06 pm »

Kabel od monitorja ni dovolj dolg, da bi ga do kuhinje odnesel. 
LP
Prijavljen
levjos
Administrator
Maček
Objave: 1260

Ogled Profila WWW Email
« Odgovori #14 dne:: julij 16, 2009, 09:41:54 pm »

A ti mravlje podiš iz kuhinje, al na monitor gledaš.
Če bi imel na računalniku recept, ajde potem bi že zastopil da gledaš in kuhaš, da pa prek monitorja preganjaš mravlje, je pa tudi zame preveč. se valja se valja se valja se valja se valja
Prijavljen

Bolj star, bolj nor.
Strani: [1] 2 3 ... 6
  Natisni  

Pojdi na: